Naujienos

Atidumo reikalaujantys teisiniai vertimai: ką reikia žinoti?

Teisė – sudėtinga ir paini sritis, kuriai reikia konkrečių žinių, išsilavinimo ir atsakomybės. O dėl to, kad pasaulis tampa vis labiau globalus, atsiveria įvairios galimybės plėtoti teisines veiklas ar gauti įvairias paslaugas bei informaciją tarptautiniu mastu. Tam neretai prireikia tam tikros paslaugos – tai įvairių teisinių tekstų vertimas iš vienos kalbos į kitą raštu arba žodžiu. Kalbant apie teisinius vertimus, reikėtų turėti omenyje, kad geriau nemėginti versti tokių tekstų patiems. Protingesnė alternatyva – kokybiškos specialistų paslaugos.

Kaip suplanuoti vestuves ir išlaikyti psichologinę pusiausvyrą?

Vestuvės turėtų būti laimingiausia gyvenimo diena, bet kartais taip nutinka, jog šį džiaugsmą aptemdo didelis nerimas, stresas. JAV atliktame tyrime, kuriame dalyvavo net 500 moterų, planuojančių didžiąją šventę, 96 % apklaustųjų pasisakė, jog planavimo metu patyrė stresą, įtampą, o iš jų 86 % pajuto dar didesnius nerimo simptomus, tokius kaip nemiga, libido sumažėjimas. Tačiau šis tyrimas buvo atliktas dar prieš 2020 metus užklupusias negandas, tad dabar šie skaičiai dar labiau išaugo! Taigi, kaip kovoti su nerimu ir išlaikyti psichologinę pusiausvyrą planuojant šventę?

Klausė, kodėl išeinančiai darbuotojai išmokėjo premijas

Nuotoliniame rajono tarybos posėdyje administracijos direktorė Ligita Kuliešaitė išgirdo klausimų apie tai, kiek administracijai kainavo išsiskyrimas su Anykščių savivaldybės Teisės, personalo ir metrikacijos skyriaus vadove ir kodėl pažemintai pareigose darbuotojai buvo išmokėtos ne tik dviejų mėnesių išeitinės, bet ir skirtos dvi premijos. Apie teismą su buvusia darbuotoja L.Kuliešaitės klausinėjo opozicijos lyderis Kęstutis Tubis. Administracijos direktorė teigė, kad K.Tubis du kartus nekorektiškai formuluoja klausimus. Tiesa, aiškių atsakymų rajono tarybos nariai taip ir neišgirdo.