Naujienos

Anykščių jaunimo klubas- atviras jaunimo centras ieško jaunimo darbuotojo (-s)!

Augant jaunuolių skaičiui ir plečiantis atviro jaunimo centro veikloms, norėtume savo kolektyvą pastiprinti nauju specialistu – jaunimo darbuotoju (-a). Jaunimo darbuotojo (-os) veiklos tikslas – dinamiškoje aplinkoje dirbti su jaunuolių grupe (14-29 m.), taikyti inovatyvius, neformalius, į turiningą jaunimo užimtumą orientuotus, metodus, palaikyti jaunuolius formalaus mokymosi procese, teikti individualias konsultacijas jaunuoliams ir jų tėvams.

Identifikuotos didžiausią žalą gamtai darančios užtvankos. Viena jų – Anykščių miesto centre

Aplinkos ministerijos užsakymu atlikta Lietuvos užtvankų įvertinimo studija nustatė, kad didžiausią žalą gamtai daro ir mažiausią socioekonominę vertę turi Cesarkos ir Augustaičių malūnų liekanos, Anykščių, Skaudvilės, Kirkšnovės, Dovydiškių, Belmonto, Pabradės, Valtūnų bei Rudnios užtvankos. Taip pat atskleista, kad šalies užtvankų būklė prastėja, patikslintas jų skaičius.

Maistą verta apgalvoti dar prieš Kalėdas. Kaip be reikalo neišmesti pinigų ir sunaudoti vaišių perteklių

Artėjant šventėms daugelis jūsų neįsivaizduojate be gausaus, skirtingais valgiais nukrauto vaišių stalo. Dažnai tai siejama su tradicijomis, vaišingumu, dėmesiu ir meile artimiesiems. Tačiau atliktos apklausos duomenimis, vidutinis namų ūkis per metus Lietuvoje maisto iššvaisto už 383 eurus. Socialinės atsakomybės strategijos ir vystymo specialistas Liudvikas Aleliūnas pastebi, kad prie šio skaičiaus reikšmingai prisideda ir šventiniu laikotarpiu išmetamas maistas, o dažniausiai šiukšlių dėžėje atsiduria jau paruošti valgiai, vaisiai ir daržovės, taip pat – duona, pieno gaminiai ir mėsa. Tad kaip sumažinti išmetamo maisto kiekį ir šventes pasitikti tvariau bei taupiau?

Anykščiuose bus dar vienas prekybos centras

Išduotas statybą leidžiantis dokumentas prekybos centro (Kalno g. 6) Anykščiuose statybai. Šiuo metu sklype esančius statinius numatyta griauti. Naujas prekybos paskirties pastatas suprojektuotas sklypo rytinėje dalyje, automobilių stovėjimo aikštelė numatyta sklypo vakarinėje dalyje, šiaurinėje sklypo dalyje numatyta įrengti aptarnaujančio transporto aikštelę bei krovos rampą.

Sonata Veršelienė: „Iš darbo išeinu labai rami“

Anykščiuose pastaraisiais metais buvo gana daug svarbių rajonui asmenų išėjimo iš darbo savo noru atvejų. Tai ir ligoninės direktorius Audrius Vasiliauskas, turizmo specialistė Kristina Beinorytė, kultūrininkė Audronė Pajarskienė ir kiti. Iš darbo taip pat savo noru išeina ir VšĮ „Sveikatos oazė“ direktorė Sonata Veršelienė. Apie tai, kas paskatino žengti tokį žingsnį, kalbamės su S.Veršeliene.

Kostas Smoriginas pristato dainos „Užtrauktukas“ vaizdo klipą ir ragina neprarasti humoro jausmo

„Kai sniegas už lango gilės, tau paukščiai mojuos pirštukais, kai niekas tavęs nemylės, tave pabučiuos užtrauktukas“, – šmaikštus ir tik truputėlį liūdnas poeto Liutauro Degėsio eilėraštis Kosto Smorigino dainų repertuare yra giliai įleidęs šaknis ir labai mylimas klausytojų. Atėjus kalendorinei žiemai, kuriam laikui iš viešumos pasitraukęs, dainų autorius pristato šios, kaip pats vadina, „žiemiškos dainelės“ videoklipą.

Ką nuveikti kartu su šeima belaukiant švenčių?

Tyrimai rodo, kad vaikai ir jaunuoliai, kurie su tėvais švenčia šeimos šventes ir daug laiko praleidžia kartu, yra psichologiškai stabilesni ir jaučiasi saugesni. Pastebima, kad žmonės, ruošdamiesi Kalėdoms ir Naujųjų metų sutikimui, jaučia nerimą, stresą, pervargsta ir labai dažnai švenčių laukimas ir pačios šventės nesuteikia jokio malonumo. Išeitį siūlo Lietuvos nacionalinis muziejus ­– kviečia naujus metus pasitikti ramiai, neskubant ir mėgautis laiku, leidžiamu kartu su šeima. Muziejus siūlo švenčių pasitikimui skirtas įdomias veiklas, kai pažintis su istorija leidžia geriau pažinti save ir aplinkinius.

Miesto centre ryškėja „eglės“ kontūrai

Artėja gruodžio 3-oji, Anykščiuose bus įžiebta pagrindinė Kalėdų eglė. Kaip ir kasmet, kirba daugybė klausimų: kokia bus eglė, kaip ji atrodys, kuo ypatinga, kaip papuošta, kokio aukščio, kaip spindės, kokią žinutę ji transliuos? Šiandien pradedami pirmieji kompozicijos montavimo ir puošimo darbai, kuriuos atlieka įmonė „Švenčių studija“.

Aukštas cholesterolis: dietologė pataria, kokie maisto produktai gali padėti

Cholesterolis – tai riebios konsistencijos medžiaga, esanti mūsų ląstelėse. Cholesterolis reikalingas kai kurių hormonų, vitamino D sintezei, taip pat jis yra svarbus visų ląstelių membranų komponentas ir atlieka kitas mūsų organizmui svarbias funkcijas. Apie du trečdalius cholesterolio gaminama mūsų organizme, daugiausia kepenų ląstelėse, tačiau jo gauname ir su maistu. Nors cholesterolis yra būtinas mūsų organizmui, per didelis jo kiekis gali pakenkti. Kokie yra cholesterolio tipai ir kuo jie skiriasi? Koks cholesterolio kiekis organizme laikomas norma, o kada reikėtų susirūpinti? Kaip maistas gali padėti reguliuoti cholesterolio kiekį kraujyje ir kokie produktai naudingiausi? Apie blogojo cholesterolio kiekį reguliuoti padedančius maisto produktus pasakoja Šveicarijos supermaisto startuolio „Alver“ dietologė Evelina Sabonaitytė.