Naujienos

Keturios rajono seniūnijos – be seniūnų

Anykščių rajonas suskirstytas į dešimt seniūnijų. Ne vienerius metus kai kurios seniūnijos neturi savo seniūnų. Šiuo metu trūksta keturių seniūnų – Andrioniškio, Anykščių, Svėdasų ir Viešintų seniūnijose. Savivaldybės tinklapyje paskelbti tik du konkursai į valstybės tarnybą – Andrioniškio ir Viešintų seniūnijų seniūnų vietoms užimti.

Neblaivus prie vairo – jau problema

Rugpjūčio 14 dieną, apie 16.08 val., Debeikių seniūnijos Varkujų kaimo Ateities gatvėje automobilio AUDI A4 1977 metais gimusi neblaivi (1,90 prom.) vairuotoja, gyvenanti Svėdasų seniūnijos Butėnų kaime, važiuodama atbuline eiga atsitrenkė į stovintį automobilį TOYOTA. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Kultūros piligrimus sukvietė Anykščiai

„Sveiki, kultūros piligrimai!”, – 12-ojo nacionalinio bardų festivalio „Purpurinis vakaras” gerbėjus, ketvirtadienio vakarą susirinkusius Anykščiuose, pasveikino vienas festivalio organizatorių, menotyrininkas Juozas Žitkauskas. Ir sulig tais žodžiais mieste ant Šventosios upės kranto prasidėjo tris dienas truksianti kultūros puota, neabejotinai sužavėsianti net išrankiausią gurmaną.

Skambėjo portugališkos fado dainos

Vyskupo skvere prie viešosios bibliotekos koncerte „Dovana Anykščiams” skambėjo tradicinės portugališkos fado dainos. Fado atliko svečiai iš Portugalijos: Celia Leiria (vokalas), Pedro Amendoeira (portugališka gitara), Joao Filipe (klasikinė gitara). Dainininkė Celia Leiria susirinkusiems į koncertą kalbėjo, jog tikisi, kad klausytojai, nors ir nesupras žodžių, klausys širdimi. Fado portugališkai reiškia lemtis. […]

„Anykšta“ pralaimėjo konkursą, kuriame nebuvo jai palankių sąlygų

Vėl sulaukėme dėmesio. Pirmame „Anykštos“ puslapyje išspausdintas Vidmanto Šmigelsko straipsnis „Savivaldybė pirks melavimo paslaugą?“. Kaip ir reikėjo tikėtis, pasirodė jau išbandytas srautas „meluoja, meluoja, meluoja“, skirtas, ko gero, savo skaitytojams mobilizuoti prieš metinę prenumeratą. „Anykšta“ turbūt pasijuto įžeista, kai nesugebėjo be spec. sąlygų konkuruoti, kad laimėtų vieną iš dviejų viešinimo konkursų, kurio vertė vos 2000 eurų.

Žolinės festivalis “Deltuvos žemei 800”

Šie metai Lietuvai gausūs sukakčių. Savo jubiliejinius metus mini ne tik žemaičiai, tačiau ir deltuviečiai, kurie, kaip ir jų kaimynai, švenčia 800 metų sukaktį, kuomet pirmą kartą buvo paminėta Deltuvos žemė. Jubiliejų Deltuvos miestelio bendruomenė sutinka kartu su kasmetine Žolinės švente, kuri čia turi itin gilias tradicijas. Šventiniai renginiai Deltuvoje vyks net 5 dienas.