Naujienos

Troškūniečių tiltai buvo tvirti

Respublikiniame „Makaronų tiltai 2022‘‘ finale dalyvavo dvi troškūniečių komandos. Gegužės 20 d. VILNIUS TECH vyko Lietuvos čempionato „Makaronų tiltai 2022‘‘ finalas, kuriame dėl čempionų titulo varžėsi 11 komandų iš Šiaulių, Klaipėdos, Vievio, Kupiškio miestų mokyklų, Vilniaus Gedimino technikos universiteto bei Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija. Į šį renginį buvo pakviestos […]

Kas užkemša ir plaučius, ir dujų katilus

Klimatologų teigimu, vasaros Lietuvoje tampa vis karštesnės su dažnėjančiais sausais laikotarpiais. Dėl to žvyrkelių ir jų keliamų dulkių problema vis gilėja – gyvenantiems šalia neasfaltuotų kelių tenka kvėpuoti dulkėmis, kurias sukelia pravažiuojantys automobiliai ar pučiantis stipresnis vėjas.

Knygos idėją iliustruotojai pašnibždėjo kirpyklos bijantys vaikai

Svajonės pildosi. Taip drąsiai galėtų pasakyti iliustruotoja, rašytoja Vaiva Jalo. Buvo laikas, kai kompiuterio paieškoje ji vis įvesdavo eilutę „vaikų knygos konkursas“. Vieną dieną ji tokį konkursą rado. Ir ne tik rado, bet nusiuntusi jam savo paveikslėlių knygą „Žvėrių kirpykla“ tapo pirmojo leidyklos „Alma littera“ vaikų literatūros konkurso finalininke, o šiandien Žvėryne, tikroje vaikų kirpykloje, knygą pristatė mažiesiems skaitytojams.

Anykščių bendruomenė remia Ukrainą menu

Anykščiai dažnai laikomi gamtos miestu, tačiau galbūt ne visiems žinoma, jog čia verda intriguojanti meniška bohema, kuri pritraukia žmones iš didmiesčių įsikurti Anykščiuose ir čia kurti(s). Pakalbinau Simoną Ševčenkaitę – žmogų, kuris visus šiuos kriterijus ir atitinka – ji atvyko iš Vilniaus, jos pašaukimas – kurti idėjas ir telkti bendruomenę, todėl turbūt nėra menininko Anykščiuose, kurio ji nepažįsta. Prasidėjus karui Ukrainoje ir ieškant būdų ją paremti, Simonai kilo idėja pasinaudoti įrankiais, kurie buvo po ranka – suburti visus tuos menininkus ir surengti jų darbų parodą, už kurią surinkti pinigai bus skirti Ukrainos paramos fondams. Parodoje puikuojasi net 47 menininkų kūriniai, pradedant gatvės menu, baigiant skulptūra, o parodos eksponatų suma siekia tūkstančius eurų.

„WoW University“ įkūrėja Inga Jablonskė: „Norime įgalinti visos Lietuvos moteris“

Vienintelis Lietuvoje nuotoliniu būdu veikiantis universitetas moterims „WoW University“ iš virtualios erdvės pavasariui ir vasarai keliasi į Lietuvos miestus ir miestelius. Universiteto įkūrėja Inga Jablonskė nusprendė surengti „WoW University“ turą ir gyvai susipažinti ne tik su buvusiomis ir esamomis studentėmis, bet sutelkti jėgas ir padėti spręsti jų bendruomenių problemas.