Naujienos

Anykštėnams bus dalinami maisto produktai

Anykščių rajono neįgaliųjų draugija koordinuoja programą „Pagalba maisto produktais“. Šiais metais pirmą kartą Anykščių miesto ir Anykščių seniūnijos gyventojams bus dalinami maisto paketai. Krepšelį sudarys: kiaulienos konservai (1 vnt.), konservuota burokėlių sriuba (1 vnt.), konservuoti žalieji žirneliai (1 vnt.), kvietiniai miltai (1 vnt.), makaronai (1 vnt.), ryžių kruopos (1 vnt.), sausi pusryčiai (1 vnt.).

Specialistai primena: laikas skiepytis nuo erkinio encefalito

Erkinis encefalitas – viena iš labiausiai paplitusių erkių platinamų ligų Europoje. Tai – sunki liga, pažeidžianti centrinę nervų sistemą ir pasireiškianti ilgalaikėmis neurologinėmis komplikacijomis. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – NVSC) Utenos departamento Anykščių skyrius duomenis praeitais 2019 m. Anykščių rajone užregistruota 10 erkinio encefalito atvejų. Daugiausiai susirgimų šia liga per pastarųjų 10 metų laikotarpį užregistruota 2012 m. – 23 atvejai ir 2009 m. – 16 atvejų. Mažiausiai sergančiųjų užregistruota 2017 ir 2018 m. – po 3 atvejus.

Pasaulis. Plutono atradimui – 90 metų (video)

Vasario 18 dieną sukako 90 metų, kai buvo atrasta tolimiausia Saulės sistemos planeta Plutonas. Plutoną 1930 metais atrado amerikiečių astronomas Klaidas Tombo, kuriam tuo metu buvo 24 metai. Jo atrastai planetai suteikė romėnų mitinio herojaus Plutono, požemių dievo vardą. Plutoną priskyrė planetoms, kadangi manė, kad jo dydis toks pat kaip […]

Jauna širdim aš Lietuvą dainuoju

Kaip švęsti Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, kad ji būtų kiek įmanoma jaukesnė? Kodėl kalbu apie jaukumą, kai daugelio nuomone tai turi būti labai iškilminga šventė? Taip, nesiginčysiu, tai tikrai be galo svarbi mūsų tautos istorijai diena. Tačiau pagalvokime plačiau. Juk Lietuva – tai mūsų namai, o į kokius namus visad gera grįžti ir kokiuose gera gyventi? Tikriausiai į tuos, kuriuose esi labai laukiamas ir kuriuose jauku. O kada tie namai prisipildo gyvybės? Tikriausiai tada, kai juose sukiojasi jaunimas ir vaikai.

Debeikiečiai minėjo Vasario 16-ąją

Sekmadienį po Šv. Mišių Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje grupė Debeikių bendruomenės narių minėjo Vasario 16-ąją. Trispalvę miestelio centre kėlė jaunieji debeikiečiai. Seniūnas Alvydas Simonavičius visus susirinkusius pasveikino su švente, priminė istorinius faktus, linkėjo jaunimui būti patriotiškais. Kartu su bažnyčios choru susirinkusieji sugiedojo Tautinę giesmę, dainavo patriotines dainas.

Knygos „Per tamstos laišką į mane padvelkė tikras pavasaris“ sutiktuvės

Saulėtą šeštadienio popietę į Anykščių L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos salę susirinko gausus būrys anykštėnų ir svečių pasidžiaugti nauja, Anykščių kraštui ypatingai svarbia dr. Ingos Liepaitės ir A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus direktoriaus Antano Verbicko sudaryta ir parengta knyga „Per tamstos laišką į mane padvelkė tikras pavasaris“.

Švediški lyčių lygybės pietūs

Praėjusį penktadienį Anykščių moterų užimtumo ir informacijos centro vadovė Elvyra Lasskaja ir Anykščių savivaldybės Tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė Vida Dičiūnaitė Švedijos Karalystės ambasadorės Marios Christinos Lundqvist kvietimu dalyvavo dalykiniuose pietuose Švedijos Karalystės ambasadoje. Be anykštėnių, dalykiniuose pietuose dalyvavo Moterų nevyriausybinių organizacijų atstovės iš Klaipėdos, Tauragės ir Kretingos. Kviestiniai pietūs buvo skirti pokalbiams apie lyčių lygybę, apie smurtą artimoje aplinkoje.