802 pranešimai apie įtariamas nepageidaujamas reakcijas į vakcinas nuo COVID-19

Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT) praneša, kad nuo vakcinacijos nuo COVID-19 ligos pradžios (nuo gruodžio 27 dienos) iki vasario 19 dienos sulaukta 802 pranešimų apie įtariamas nepageidaujamas reakcijas (ĮNR) į vakciną.

Per šį laiką žmonės buvo skiepijami trimis, šiuo metu Lietuvos rinkoje esančiomis vakcinomis. Dėl vakcinos „Comirnaty“ gauti 585 pranešimai, dėl vakcinos „COVID-19 Vaccine Moderna“ – 34 pranešimai, dėl vakcinos „COVID-19 Vaccine AstraZeneca“ – 172 pranešimai. 11-oje gautų ĮNR pranešimų vakcinos pavadinimas nebuvo nurodytas.

760 pranešimai yra klasifikuojami kaip lengvi ar vidutinio sunkumo, 42 – kaip sunkūs. Moterys pateikė daugiau pranešimų apie ĮNR nei  vyrai – atitinkamai 730 ir 71 pranešimų. Vieno pranešimo pateikusio asmens lytis nebuvo nurodyta. ĮNR pasireiškusių asmenų amžiaus ribos – 19-87 metai. Iš sveikatos priežiūros specialistų gautų pranešimų skaičius siekia 112, iš pacientų – 687; 3 pranešimai gauti iš Eudravigilance duomenų bazės.

Pagrindiniai nuo COVID-19 ligos paskiepytų žmonių pranešimai, kurių sulaukė Tarnyba, tai – skausmas  injekcijos vietoje, patinimas, paraudimas dūrio vietoje, rankos skausmas, šaltkrėtis, galvos skausmas, išbėrimas ir karščiavimas. Dažniausiais šios reakcijos buvo lengvos arba vidutinio sunkumo ir praeidavo po kelių dienų.

VVKT primena, kad į registruotų vakcinų nuo COVID-19 preparato charakteristikų santrauką ir pakuotės lapelį buvo įtrauktos rekomendacijos ir atsargumo priemonės, kurių sveikatos priežiūros specialistai ir pacientai turi laikytis, kad vakcinos būtų vartojamos saugiai ir veiksmingai. Kaip ir visų kitų vaistų atveju, duomenys apie vakcinų vartojimą yra nuolat stebimi. Kiekvienas ĮNR pranešimas į vakcinas nuo COVID-19, kurio VVKT sulaukia, yra kruopščiai įvertinamas ir imamasi visų būtinų veiksmų pacientams apsaugoti.

Aistė Tautvydienė

7 komentarai

 1. Pasirodo eilinį kartą vakcinų gamintojai persisaugojo. Visų trijų vakcinų informaciniame lapelyje parašyta, kad dažniau nei 1 iš 10 paskiepytų bus šalutinių poveikių. Jau suleista 188164vakcinų (121150 + 67014), skundų tik 802. Reiškia pašaliniai tik kas 234-tam. Nuo rusiško Sputniko skundėsi kas 53 gavęs.

 2. Seniai aišku

  Kuo stipresnė reakcija į vakciną tuo geriau(jei nebūtų jokios reakcijos jau būtų įtartina) vadinasi formuojasi imunitetas. Nuo eilinių vakcinų būna tokios pat reakcijos.
  Atsibuskite ir eikite skiepytis !

 3. Ačiū nereikia nei šių reakcijų.Prieš daugelį metų pasiskiepijau,nes visus gasdimo.Ten buvo daug stipresnės reakcijos į skiepą.To nelinkėčiau niekam.Mano gyvenimą pavertė pragarų.Kentėjau ir kenčių iki šiol.Medicina man yra bejėgė.

  • Marija Marija

   Gal nuo durnumu skiepijo? Nežinomas nei vienas atvejis, kad kam nors skiepai pakenkė. Gal buvo kaip mano kaimynui? Pasikiepijo, o jis ėmė ir pasikorė. Kas kaltas? Aišku, kad vakcina.

  • Prieš daugelį metų pasiskiepijau,nes visus gasdimo.Ten buvo daug stipresnės reakcijos į skiepą.To nelinkėčiau niekam.Mano gyvenimą pavertė pragarų.Kentėjau ir kenčių iki šiol.Medicina man yra bejėgė.
   Tai nuo ko , Marija, buvo toji vakcina? Parašykite.

 4. I was fired by my boss and was jobless for a few months, than my buddy told me about this site to do the work. Within a month I am able to earn a handsome package. For more detail visit…….https://bit.ly/39JrDqt

 5. skaitytojas..

  Kas čia per naujiena vakcina Comirnaty? Pirmą kartą perskaičiau…..

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.