8 dalykai, kuriuos galite patys pakeisti savo namuose, kad juos patobulintumėte

Ar galvojate, kad jūsų namai tikrai yra tobuli ir nieko juose nebūtų galima patobulinti ir/ar pagerinti? Jeigu taip, tuomet šio straipsnio galite ir neskaityti, kadangi jame apžvelgsime keletą darbų ir dalykų, kuriuos galima padaryti ar įsigyti tam, jog namus patobulintumėte. Apžvelgsime ir estetinius, ir praktiškus bei funkcinius privalumus bei jų teikiamą naudą. Tų idėjų ir patarimų bus net 8, tad negaiškime daugiau laiko ir pradėkime.

 1. Naujos pašto dėžutės

Ypač JAV yra populiaru savo pašto dėžutę dekoruoti ne tik asmeniniais inicialais ar kitais simboliais, tačiau ir rinktis įmantriai atrodančius modelius. Jeigu gyvenate nuosavame name, galite pasinaudoti tokia idėja ir kieme pasistatyti įdomią pašto dėžutę. Jeigu, visgi, vietos tokiai neturite arba nenorite būtent tokio modelio, pasirinkite „varlė.lt“ pašto dėžutės, kokios jums atrodo gražiausios. Kitais atvejais dar galima perdažyti esamas pašto dėžutes ar leisti savąją dekoruoti vaikams. 

 1. Įsukite bent kelias išmaniąsias lemputes

Apšvietimas yra svarbus visuose namuose. Tam tikruose kambariuose jo gali trūkti, o kitur net nesinori įjungti visų šviesų, nes viskas atrodys per daug ryšku ar šviesa net akins. Dėl šios priežasties rekomenduojama ir galima įsukti išmaniąją lemputę. Kur ją geriausia dėti? Ko gero patogiausia – montuoti ten, kur jums reikia įvairaus apšvietimo (pvz., miegamajame, vonioje). Miegamajame galėsite reguliuoti šviesos ryškumą ar net spalvą pagal tai, ką veikiate, o vonios kambaryje pritemdysite šviesas, kai mirkstate vonioje arba padidinsite ryškumą, jeigu dažotės ar skutatės ir t.t.

 1. Įsigykite oro kokybę gerinantį prietaisą(-us)

Beveik nėra būsto ar namų ūkio, kuriame oro kokybė būtų ideali ar labai gera be papildomų priedų. Jeigu pas jus jau veikia rekuperatoriai/oro valytuvai/sausintuvai/drėkintuvai ar kiti įtaisai, tuomet šį žingsnį galima ir praleisti. Tačiau yra beveik 100% tikimybė, kad jei šių įtaisų nenaudojate, kažkokiu būdu galite gerokai padidinti oro kokybę savo namuose.

Kodėl tai svarbu? Nes oro kokybė prisideda prie jūsų savijautos ir sveikatos, be to – labiau apsaugomas jūsų turtas. Pirmiausiai reikėtų ištirti oro kokybę ir rasti pagrindines problemas. Pagal jas jau reikia rinktis geriausius įtaisus sprendimui: sausintuvus, drėkintuvus, jonizatorius, rekuperatorius ir t.t.

 1. Pakabinkite daugiau lentynų

Atrodo it labai paprastas patarimas, tačiau jis gali duoti daug naudos. Pakabinamos lentynos leidžia atlaisvinti vietą ant grindų, kas yra opi problema daugelio žmonių namuose. Nebūtinai atlaisvinę vietą kokiame nors sandėliuke ar patalpoje, su pakabinamomis lentynomis tiesiog turėsite daugiau vietos visiems kitiems daiktams. Nebereikės vargti su dėžių laikymu, nuolatiniu rausimusi. 

 1. Įrenkite daugiau išmanių sprendimų

Kalbėjome apie išmaniąsias lemputes. Dabar pakalbėkime apie išmanius namus ir galimus išmanius sprendimus, kurie turi naudą ir vertę:

 • Išmanus apšvietimas su judesio detektoriais – ne tik išmanios lemputės, bet ir išmanūs jungikliai. Galite įsirengti tokias šviesas, kurios užsidegtų kassyk, kai pareinate namo ar praeinate pro koridorių. Taip galėsite lengviau parsinešti pirkinius, turėsite daugiau patogumo judėti po namus ir t.t.
 • Išmanios spynos – užuot vargus su raktais, duris atrakinkite: kodu, telefonu ar tiesiog būdami arti
 • Išmanios užuolaidos – geriausiai veikia dideliuose namuose. Atidarykite užuolaidas mygtuko paspaudimu ar išmaniojo telefono pagalba
 • Išmanus šildymas – reguliuokite vėsą ir šilumą per telefoną, planšetę ar su išmaniojo termostato pagalba.
 1. Pakeiskite kilimą(-us)

Kiekvienuose namuose gali būti vienas ar daugiau kilimų. Juos žmonės keičia labai retai. Ko gero – vieną kartą per dešimtmetį ar net rečiau. Jeigu jūsų kilimui(-ams) yra daugiau nei 10 metų, gali būti pats laikas juos pakeisti. Pasirinkę naujus dydžius, spalvas ir formas, gerokai atnaujinsite savo interjero įvaizdį. 

 1. Perstumdykite baldus

Štai veikla ir procesas, kuriam nereikia papildomų išlaidų, bet kuris duoda naudą ir juntamą poveikį. Bet kuriame kambaryje (ko gero realiausias variantas yra svetainė) – perstumdykite baldus. Toks veiksmas, kaip ir kilimų pakeitimas, duoda didelę naudą iš pokyčių perspektyvos, kadangi prie įprasto baldų išdėstymo esate įpratę ir jis neįkvepia ar net vargina.

 1. Iš naujo susidėliokite daiktus spintoje

Šis veiksmas suteiks ne tik fizinės, bet ir emocinės naudos. Spintoje vyraujanti netvarka arba sena tvarka, jeigu bus pakeista, gali suteikti tam tikrą emocinį impulsą ir likusiam jūsų gyvenimui.

2 komentarai

 1. Kokybiški daiktai kainuoja, tad kartais prieš keičiant galima bandyti atgaivinti. Juk kilimų valymas tikrai veiksminga priemonė, kuomet tai atlieka profesionalai su specialia įranga. O baldų perstumdymas tikrai įneša gaivaus oro gurkšnį bent kuriam laikui.

 2. kvapas namuose taip pat labai daug įtakos duoda tiek bendram jaukumui, tiek nuotaikai. man itin svarbu, kad namai būtų kvepiantys.. https://shop.manjana.lt/valymo-priemones/oro-gaivikliai

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.