Pasaulis. To istorijoje dar nebuvo – naftos barelis už… centą

Pirmadienį pasaulinės naftos kainos toliau mažėjo, o amerikiečių WTI  rūšies naftos kaina nukrito iki žemiausios kada nors užfiksuotos  ribos, investuotojams baiminantis dėl perpildytų naftos saugyklų, kai rekordiškai maža pasaulinė paklausa.

Prasidėjus prekybai pirmadienį „Brent“ rūšies žalios naftos kaina nukrito 1,5 JAV dolerio, arba 5,3%, iki 26,58 dolerio už barelį, o WTI rūšies ateities sandoriai gegužę sumažėjo 9,43 dolerio, arba 51,6%, iki 8, 84 dolerio už barelį.

Po to kainų kritimas suintensyvėjo. Agentūros „Bloomberg“ duomenimis, WTI ateities sandorių kaina nukrito iki 3 JAV dolerių, o po dar 10 minučių kotiruotės nukrito žemiau 2 dolerių už barelį.Tai yra pirmas kartas nuo 1983 m., kai biržoje buvo pradėta prekiauti naftos ateities sandoriais.Apie 20 valandą amerikietiškos naftos WTI barelio vertė nukrito iki 0,9 dolerio, o gegužės mėnesio ateities sandorių kainos siekė… 0,01 dolerio už barelį. „Tiesą sakant, nieko baisaus nevyksta. Kol kas į tai smagu žiūrėti“, – juokavo, „Loko Invest“ investicijų direktorius Kirilas Tremasovas.

Naftos kainos pastarosiomis savaitėmis patyrė didelį spaudimą. Jos toliau mažėjo net po to, kai OPEC + šalys susitarė sumažinti naftos gavybą 9,7 milijono barelių per dieną. Prie sandorio, kurį sudarė Saudo Arabija ir Rusija po ankstesnio sutarčių nutrūkimo, pirmiausiai prisijungė JAV, kurios dėl skalūnų revoliucijos tapo viena didžiausių naftos gamintojų pasaulyje. Mažoms kainoms įtaką daro tai, kad perpildytos naftos saugyklos.

11 komentarų

 1. tegu tą naftą ir už dyką dalina, kaina Anykščiuose vistiek nesikeis …

 2. po koronos viruso psichozes reikes valstybems atsigauti todel ir pardavines kura senom kainom ,manau kad dar daug visokiu aferu bus prastumta pasinaudojus situo „gripu“.

 3. tik ne mums,juk matom ,kad kaip nori taip us mulkina ,nes nera jokios tvarkos ,matom visa valstybe pastatyta ant melo ,vogymo ,pamatu ,tuoj subyres visai

 4. Išgavėjai ilgai už dyka naftą dalindami netrauks, silpnesnieji bankruotuos, o likę taip pi…..s kainas, kad žagsėsim.

 5. Ot spykuliantai duoda

  a Anyksciuos a atpiga bendzina?

 6. Anyksciuose kosmines kainos. Siūlau visiems susivienyti ir nepirkti kuro. Panevezy net 15-20 ct pigiau, Utenoj, Ukmergeh irgi.

 7. sostinej buvau

  po ,90 centu. Prispylau kaip aki

 8. kur mažna paikt pora bačkų kitai žiemai apskūrent?

 9. Pasauli nupigus nafta iki minuso,o mūsiškiams vis maža.kas per valdžiazmogiai sedi ,naikintojai tautos ,o ne išrinktieji tautos !

 10. Orlen didmeninė kaina Kaune

  Vakar buvo 76 centai dyzeliui ir 80 centų benzui, kiek degalinėse, matot patys, tai degalinių pelnas. Čia, pamąstymui.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.