Dainius Žiogelis kurkliečiams žadėjo, kad kito rajono autobusiukas 15 kilometrų „neįkirs“

Birželio 4 dieną Kurklių Stepono Kairio pagrindinėje mokykloje vyko savivaldybės vadovų susitikimas su bendruomene dėl mokyklos reorganizavimo.
Susitikime mokytojos daugiausiai aiškinosi, kokios išmokos joms priklauso ir praktiškai neužsiminė, kad ieškos galimybių, kaip išsaugoti vaikus. Tuo labiau, kad apie tai, kiek vaikų nusprendė patraukti į Vidiškius, mokytojai nežino. N. Pranckevičienė du kartus klausė mokyklos direktorės Jūratės Kašinskienės, kodėl ji neinformuoja mokytojų, kad jie galėtų pakalbėti su tėvais. J. Kašinskienė tylėjo, užtat ji tris kartus aiškinosi, kas leido susirinkime būti žurnalistui.
Vis dėlto pasirodė, kad yra žinančių, kiek vaikų žada iškeliauti iš Kurklių. Šalia direktorės sėdėjusi 5-9 klasių auklėtoja Aistė Bernotienė dėstė, kad ji gandų nenešioja, bet girdėjo, kad A. Baranausko mokykla „išmonijo“ porą mokinių, o jos vertybės neleidžia vaikų perkalbėti likti, kai „artitmetika nesueina“. Beje, ši mokytoja išaiškino susirinkusiems, kad dėl situacijos mokykloje kalta žiniasklaida, kuri rašo nesąmones, rajono taryba, kuri rengia posėdžius, tėvai, kurie žiūri tų posėdžių transliacijas, o tik paskui mokyklos kolektyvas…
Mokyklos darbuotojai išsakė priekaištus J. Kašinskienei, kad ji neinformuoja mokytojų apie tai, kurie vaikai ruošiasi išeiti ir pati nukreipia mokinius į Vidiškes, į ką ji atsakė: „Melas“. O mokykloje valytoja dirbančiai Linai Kazlauskaitei, kuri išsakė savo nuomonę, J. Kašinskienė atkirto: „Jūs, Kazlauskaite, esate biuletenyje, kaip jūs čia galite būti“.
Viena mokytoja nedrąsiai išsakė, kad „reikia pabaigti bartis“. „Reikėjo pabaigti prieš 15 metų“, – atsakė D. Žiogelis.
Tiesa, suplanuotas masinis Kurklių vaikų persikėlimas į Ukmergės rajono mokyklą gali ir neįvykti. Rajono vadovai sakė, kad dirba šiuo klausimu. „Kalbėjome su Ukmergės meru, tai yra tam tikras chuliganizmas. Taip buvo ir Traupyje, bet po pokalbio su Panevėžio rajono meru nė vienas vaikas iš Traupio neišvyko“, – sakė S. Obelevičius. „Kito rajono autobusiukas 15 kilometrų į rajono teritoriją iki Adomavos neįkirs“, – žadėjo ir D. Žiogelis. O jei rajono vadovų bendradarbiavimas bus vaisingas, tai Kurklių tėvams, kurie pageidauja mokyti vaikus Ukmergės rajone, už keliones į šią mokyklą teks mokėti patiems.

Plačiau – „Šilelyje“
Linas BITVINSKAS

22 komentarai

 1. keista 🙂 o bendruomenei kas nors bent pranese 🙂

 2. Traupio mokinius Raguvos gimnazijos mokyklinis autobusiukas kasdien vežioja.
  Dar tiesa, kad uždarius Raguvėlės mokyklą vos ne visi vaikai išėjo į Panevėžio r. ar Kupiškio r. Subačiaus gimnaziją – apie 30 vaikų Subačiuje iš Anykščių r.

 3. kam ziogelio vietoj meluot ir kurstyt aistras,visi zino ,kad 10vaiku nieks nemokins ,svietimo ministras aiskiai pasake del mokyklu reorganizavimo,

 4. Kurkliams skiriu

  Kurklių giesmela

  Dauginkimos ir veiskimos!
  Pakol jauni esma,
  Nebus laiko daryt vaikus,
  Kada pasenės’ma,

  Kada galvą ir galvutę
  Jau žemyn nulenks’ma,
  Mirs Kurkliuos graži mokykla
  Grabui vietą rinks’ma.

 5. Žmonės leis vaikus kur jiems patogiau, o ne kur Žiogelis nori ir nieko čia nepadarysi.

  • Grįžk Žiogeli tu į savo veterinariją, a? Čia gi tau ne pasipopulistinimas Kurkliuose ir ne klaulių maras. Nesiklijuoja,a ?

 6. Liks Kurkliams tik srutų kvapas…

 7. Ko čia stebėtis dėl mokinių išvykimo į Vidiškes. Juk pati direkforė ten dirbs. Nėra čia reikalo rodyti valdžią, kai mokykla jau seniai išardyta.

 8. Ne i tema, idomu ar Ziogelis kai buvo veterinaras lankesi kurkliu kiaulidese, ir kokias problemas sprende? Nes mano manimu viena is pagrindiniu priezasciu, kodel cia zmones nenori buti, ar kiti cia atsikelti, tai kvapai. Ar jau daugiau nieko neimanoma padaryt, ar cia per amziu amzius smirdes?

 9. Užuot sutvarkę vieną bobą, rajono valdžia geriau naikins mokyklą.

  • galima sutvarkyti ir dvi bobas, vaikų nuo to nepadaugės, o tuščią mokyklą reikės išlaikyti ir tai kainuoja ne vieną dešimtį tūkstančių euriukų.

 10. Jūs visai teisūs,reikėjo senei Kašinskiene von,tai tokių bezabrazijų mokykloj nebūtų,o tai mokyklos darbuotojai dirba ir mokykloje ir darbo metu pas ją namuose.dirbkit varguoliai,dirbkit.

 11. niekas nesigauna tam Žiogeliui,silpnas vicemeriukas

 12. čia yra ne tik Kurklių mokyklos ir gyventojų problema, o viso Anykščių rajono valdžios ir ypatingai švietimo skyriaus netykusios veiklos pasekmė. Tėvai renkasi gretimų savivaldybių mokyklas, nes savame rajone visiškas chaosas, o ne darbas. Gaila mokytojų, kurie turi dirbti su mokiniais, tėvais ir valdžia ir tarp tų girnų išlikti nesumalti.

 13. Jei ne arogantiška Kašinskiene būtu, tai ir darbuotojams lendviau dirbti būtu ir mokinių būtų, niekas neišsilakstytu. O dėl Žiogelio tokio pareiškimo, tai kur nores tėvai vesti vaikus, ten ir pasirinks, daug mokyklų yra… , pasirinkimas didelis…

 14. tai gi jis ne ziogelis ,jis zio gelis

 15. Atsakas komentatoriui „mokykla“.
  Jūs tikrai esate teisus. Labai džiugu , kad dar yra žmonių, kurie teisingai suvokia situaciją. (Kas negalioja žurnalistui, kuris iškraipo pasakytas nuomones ir neteisingai jas interpretuoja).
  Pagarbiai, A.B.

 16. Saulius Lapackas

  Kol valdžioje sedės tik tarybinių laikų vykdytojai, kaip matosi iš direktorės elgesio, rajone gyventi nebus geriau. Vienintelis vaistas rajonui, didžiąją dalį vadovų pakeisti kompetetingais specialistais, sąžiningai atrinkus kandidatus. Klausimas ar sugebės tai Socdemai priešakį su p. Žiogeliu, duokim laiko. O kol kas gyvenkime į minusą.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.